Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Finaliści konkursu literackiego o o. Wenantym Katarzyńcu

26.09.2019 . kg

Kalwaria Pacławska | Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej

Jury Konkursu Literackiego „Ojciec Wenanty – czy znasz?” w składzie: Małgorzata Nawrocka, Beata Ewa Komarnicka, o. Andrzej Zając oraz o. Edward Staniukiewicz, wyłoniło finalistów tegorocznego literackiego wydarzenia w Kalwarii Pacławskiej na Podkarpaciu.

Konkurs został zorganizowany z okazji przypadającej w tym roku 130. rocznicy urodzin sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca (1889-1921) i obejmował dwie kategorie: wiersz i proza, w dwóch przedziałach wiekowych – dzieci i młodzież do 18 roku życia oraz dorośli.

Wśród najmłodszych finalistów, w kategorii PROZA, znaleźli się: III miejsce – Greta Mazana z Poznania, l. 10; II miejsce – Wiktoria Drzał z Nosówki, l. 13 i I miejsce – Piotr Michalski z Radymna, l. 18. Natomiast w kategorii WIERSZ: III miejsce – Karolina Bereś z Łączek Kucharskich, l. 18; II miejsce ex aequo – Filip Bartosiewicz z Adamowa, l. 9 i Marcel Bartosiewicz również z Adamowa, l. 9 i I miejsce – Karol Janiga z Radymna, l. 17.

W drugiej grupie wiekowej, w kategorii PROZA, zostali wyróżnieni: Beata Pliszek-Słowińska z Warki oraz Aleksandra Płocińska z Kalisza. Miejsca nagrodzone to: III miejsce – Anna Pliszewska z Wieliczki; II miejsce – Beata Stąpor z Lubaczowa i I miejsce – Joanna Niszcz z Otwocka. W kategorii WIERSZ wyróżnieni zostali: Andrzej Głowienka z Włoch i Maria Barszcz z Kędzierzyna-Koźla. Nagrodzone miejsca to: III miejsce – Beata Pliszek-Słowińska z Warki; II miejsce – Ewelina Ławecka z Warszawy i I miejsce – Bogdan Nowicki z Zabrza.

Jury konkursu przyznało również specjalną nagrodę dla Anny Barasińskiej z Miechowa za opowiadanie dla dzieci „Funio i tajemnica radości”.

Uroczysta Gala Finałowa, z wręczeniem wyróżnień i nagród dla wszystkich tegorocznych finalistów Konkursu Literackiego „Ojciec Wenanty – czy znasz?”, rozpocznie się w przeddzień urodzin sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca, w niedzielę, 6 października 2019 r. o godz. 14:00. W programie przewidziana jest również uroczysta Msza Święta o dar beatyfikacji o. Wenantego Katarzyńca, pod przewodnictwem prowincjała franciszkanów, o. dra Mariana Gołąba z Krakowa oraz spotkanie przy urodzinowy torcie.

Do wspólnego, radosnego świętowania w 130. rocznicę urodzin o. Wenantego Katarzyńca serdecznie zapraszają franciszkanie z Kalwarii Pacławskiej.

oesTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij