Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Franciszkanin odznaczony Brązowym Krzyżem za Zasługi dla ZHP

29.11.2018 . kg

Franciszkanie.pl | Redakcja portalu

Franciszkanin, o. phm. Jacek Szczepanik, został odznaczony Brązowym Krzyżem za Zasługi dla Związku Harcerstwa Polskiego, nadanym przez Przewodniczącego ZHP. Kapelan Hufca ZHP Skarżysko-Kamienna 24 listopada 2018 r. odebrał wyróżnienie podczas Zjazdu Chorągwi Kieleckiej ZHP.

Warto zaznaczyć, że jest to najważniejsze odznaczenie harcerskie w Polsce. Nadawane jest instruktorom, którzy są naturalnymi liderami swoich środowisk, kształtującymi, niezależnie od pełnionej funkcji, poszanowanie dla wartości płynących z Prawa Harcerskiego, będących wzorcami do naśladowania dla innych, za systematyczną i skuteczną pracę motywacyjną.

O. Jacek oprócz pełnienia od wielu lat funkcji kapelana zaangażowany jest w działalność środowisk harcerskich. Jest inicjatorem m.in. powołania gromady zuchowej w Szkole Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej oraz aktywnie wspiera Krąg Seniorów.

Warto podkreślić, że to kolejne wyróżnienie dla o. Jacka. W tym roku otrzymał również odznaczenie za zasługi dla sportu. Pisaliśmy o tym na naszym portalu: Franciszkanin wyróżniony odznaką ,,Za Zasługi dla Sportu”.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij