Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Franciszkanin odznaczony jako „Zasłużony dla Legnicy”

21.09.2021 . kg

Legnica | Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i Klasztor franciszkanów

20 września 2021 r. o godz. 17.00 w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Legnicy, w czasie której została wręczona byłemu proboszczowi franciszkańskiej parafii, o. Janowi Janusowi odznaka „Zasłużony dla Legnicy”. Jako gwardian klasztoru i proboszcz, oprócz codziennych duszpasterskich obowiązków, prowadził prace remontowe i restauracyjne barokowego kościoła oraz klasztoru, mieszczącego się w dawnym kolegium jezuickim.

Najwięcej pracy wymagało odrestaurowanie Mauzoleum Piastów, które od XVI w. pełniło funkcję nekropolii Piastów, w szczególności ostatnich książąt legnicko-brzeskich.

O. Janus wykazał ogromne zaangażowanie w pozyskaniu środków z różnych źródeł na uratowanie Mauzoleum, które jest dzisiaj zabytkową wizytówką Legnicy. Służąc innym, podejmował wiele inicjatyw na rzecz wychowania i edukacji dzieci i młodzieży oraz funkcjonowania rodziny. Jego zaangażowanie dotyczyło zawsze drugiego człowieka.

Wręczenia odznaki dokonał prezydent miasta Legnicy Tadeusz Krzakowski. Rada Miasta Legnicy pozytywnie rozpatrzyła wniosek wielu parafian i sympatyków franciszkańskiej parafii  o przyznanie tego wyróżnienia.

Gratulujemy i życzymy o. Janowi błogosławieństwa Bożego na każdy dzień jego posługi duszpasterskiej.

za: www.legnica.franciszkanie.pl / www.portal.legnica.eu

fot. www.tulegnica.plTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij