Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Franciszkańska grupa na Europejskim Spotkaniu Młodzieży Taizé

06.01.2019 . kg

Centrum Franciszkańskie „San Damiano” | Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań w Krakowie

Już trzeci raz Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań Krakowskiej prowincji franciszkanów zorganizowało wyjazd-pielgrzymkę na Europejskie Spotkanie Młodzieży Taizé, które na przełomie 2018 i 2019 roku (w dniach od 28 grudnia do 1 stycznia) odbywało się w Madrycie.

Franciszkańska grupa z Krakowa liczyła 67 osób i składała się z młodzieży, która na różne sposoby jest związana z franciszkanami – młodzież franciszkańska z Sanoka i Krakowa, Rycerstwo Niepokalanej, Duszpasterstwo Akademickie Mrowisko, a także uczestnicy regularnych Czuwań Taizé u Franciszkanów.

Po drodze do Madrytu cała grupa była pięknie ugoszczono przez braci z klasztoru w Genui, a na miejscu w stolicy Hiszpanii część grupy mieszkała i modliła się w parafii franciszkańskiej. 

Czas pielgrzymki zaufania i pokoju był okazją do wspólnej modlitwy z chrześcijanami rożnych denominacji z wielu krajów europejskich, ale także i spoza Europy. Była możliwość zobaczyć sporo ciekawych miejsc w samym Madrycie, ale i na postojach w Genui, Nicei i Monako. 

Pielgrzymka pod przewodnictwem braci franciszkanów - br. Marcin Buntow, br. Łukasz Gora i br. Pawła Babika stała się też okazją do lepszej integracji młodzieży franciszkańskiej z różnych miejsc Polski. 

Zapraszamy serdecznie na Czuwania Taizé przy klasztorze Franciszkanów w Krakowie w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 20:00 w kaplicy św. Eligiusza.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij