Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Franciszkański Tydzień Misyjny 2020

20.10.2020 . kg

Misje franciszkańskie | Sekretariat Misyjny

W niedzielę, 18 października 2020 r. rozpoczęliśmy Tydzień Misyjny. Z tej okazji o. Dariusz Gaczyński, Asystent prowincjalny ds. animacji misyjnej, skierował do nas słowa wdzięczności. Zachęcamy do lektury!

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Rozpoczynamy Tydzień Misyjny, tydzień szczególnej modlitwy za misje i misjonarzy. Będziemy go przeżywać w trudnym czasie, w jakim obecnie znajdują się nasi misjonarze, a zwłaszcza ludzie, wśród których pracują.

Dlatego tym bardziej bezcennym jest dar Waszej modlitwy. Przy tej okazji pragnę podziękować Wam wszystkim, którzy duchowo i materialnie wspieracie nasze dzieła misyjne. Dzięki Waszej pomocy w ostatnim czasie powstało wiele pięknych inicjatyw.

Chcemy podzielić się wielką radością z faktu, że w ostatnim czasie jeden z naszych misjonarzy pracujących w Pariacoto, br. Bogdan Pławecki, przyjął sakrament święceń kapłańskich. Ponadto w tym szczególnym miejscu, naznaczonym krwią Męczenników swoje śluby wieczyste złożył br. Alan Vilela López, pochodzący z Peru.

Również w Ugandzie Pan Bóg obdarza nowymi powołaniami franciszkańskimi. W Kakooge dwunastu braci pochodzących z Ugandy, Kenii oraz Tanzanii, rozpoczęło swój nowicjat. Cieszy szczególnie fakt, że mogą oni mieszkać w budynku, który udało się zbudować również dzięki Waszej pomocy.

W czasie zamknięcia wielu misyjnych krajów, pomoc ofiarodawców naszych misji była wprost nieoceniona. To dzięki Wam można wspierać miejscowych ludzi, pozostających bez możliwości pracy, a więc i bez środków do życia, kupując i rozdzielając im żywność, lekarstwa oraz niezbędne w tym czasie środki medyczne. Wielką pomoc nasi ofiarodawcy okazali ludziom głodującym w Matudze, a także ubogim w Pariacoto, w Peru.

Wielu z Was wsparło także naszą akcję prowadzoną we współpracy z franciszkańską Fundacją Brat Słońce, która pomagała pozyskiwać środki dla Ekologicznej Farmy w Kakooge. Stanowi ona nie tylko miejsce praktyk dla uczniów istniejącej obok niej Szkoły Zawodowej im. św. Jana Pawła II, ale również może wyżywić młodzież ucząca się w tej szkole. Dzięki Wam, misjonarze prowadzący Farmę Ekologiczną zakupili traktor z osprzętem, który znacznie ułatwi prowadzone tam prace rolne.

Codzienność pracy misyjnej przynosi franciszkanom każdego dnia nowe wyzwania. O tym, co dzieje się na misjach i u naszych misjonarzy można dowiedzieć się, śledząc naszą stronę internetową www.misje.franciszkanie.ploraz nasz profil na Facebooku, do czego gorąco zachęcamy.

Niech Dobry Bóg wynagrodzi Wam hojnie za okazywane wsparcie i wielkie serce. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne łaski! Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i ofiarność oraz za życzliwe przyjmowanie nas podczas Niedziel Misyjnych.

Drodzy Przyjaciele Misji Franciszkańskich, pamiętamy o Was w naszych modlitwach, a w każdą środę odprawiamy Mszę Świętą w Waszych intencjach.

Z wdzięczną modlitwą i błogosławieństwem,

o. Dariusz Gaczyński

Asystent prowincjalny ds. animacji misyjnejTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij