Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Franciszkańskie Dni Skupienia w Harmężach

21.04.2021 . kg

Harmęże | Klasztor Niepokalanego Poczęcia NMP

Franciszkańskie Dni Skupienia (FDS) są okazją do pogłębienia relacji z Bogiem i życia Nim w codzienności. Odbywają się w miejscu wyjątkowym: Centrum św. Maksymiliana. To przestrzeń, w której Bóg przez Niepokalaną pragnie działać w życiu ludzi, podobnie jak działał w życiu św. Maksymiliana M. Kolbego.

Kto może przyjechać na Dni Skupienia?

Młodzież, studenci, małżeństwa i inne osoby poszukujące głębszej relacji z Bogiem oraz sensu i ładu w swoim życiu. Tematy dostosowywane są do osób wchodzących w dorosłość.

Tematyka

Św. Maksymilian M. Kolbe oddał swoje życie za ojca rodziny. Dlatego rozważając słowo Boże organizatorzy chcą dostrzec wartość rodziny i podkreślać powołanie do małżeństwa, które współcześnie wymaga rehabilitacji. Tematem tego spotkania będą słowa z Listu do Filipian: „Trzymajcie się mocno Słowa Życia” ( Flp 2,16).

Podczas każdych FDS chętni mają możliwość zapoznania się Rycerstwem Niepokalanej i zawierzenia swojego życia Matce Bożej, jak uczynił to Maksymilian Maria Kolbe.

Noclegi, wyżywienie i koszty

Dni Skupienia odbywają się w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach. Do dyspozycji są pokoje dwu i trzy osobowe. Z racji pandemii każdy uczestnik mieszka w pokoju jednoosobowym. Wyjątkiem są małżeństwa, które mieszkają razem. Maksymalnie uczestniczyć może 21 osób.

Organizatorzy zapewniają pełne wyżywienie (od kolacji w piątek do obiadu w niedzielę) oraz kawę, herbatę i coś słodkiego. Kosz uczestnictwa to 220 zł za całość.

Termin FDS: 14-16 maja 2021 r.

Więcej informacji oraz szczegółowy program: harmeze.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij