Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Franciszkańskie przesłanie w czasach papieża Franciszka

14.06.2015 Stanisław Jaromi

„Czy Franciszkanie wiedzą, że mają wspaniałą duchowość i niezwykle aktualne przesłanie na współczesne czasy?” – takie pytanie usłyszałem niedawno, gdy miałem wystąpienie na Dniach Kultury Chrześcijańskiej w Żywcu.
Cytuję je otwierając moje systematyczne blogowanie w tym miejscu. Chcę bowiem spróbować udowadniać ową tezę sobie, swym braciom oraz wszystkim naszym czytelnikom.
Zatem tytuł „Franciszkańskie przesłanie w czasach papieża Franciszka” może być hasłem wywoławczym całego cyklu.

Bywalcy internetu i zainteresowani kulturą franciszkańską czy ekologią chrześcijańską znają zapewne moje teksty publikowane w poprzedniej odsłonie naszego portalu, na stronie REFA, portalu Święto Stworzenia, na blogu Chrześcijanin-ekolog dla KAI czy w różnych innych mediach.

Tę obecność zaczynam w szczególnym momencie… przygotowuję się bowiem do dwu ważnych wydarzeń. W czwartek 18 czerwca poznamy nową encyklikę Kościoła o franciszkańskim tytule „Laudato si”, w której spodziewany się znaleźć wsparcie i nowe inspiracje dla naszej pastoralnej aktywności na rzecz sprawiedliwości, pokoju i ochrony stworzenia.

Zaś 23 czerwca będę dziękował Bogu za 25 lat mego kapłaństwa. W Krakowie będę to czynił razem z moim kolegą z roku i współblogerem o. Andrzejem. Zapraszam Was zatem do uwielbiania Boga za wielkie, cudne rzeczy jakie czyni każdego dnia, do lektury i komentowania oraz do budowania przestrzeni w nas i wokół nas dla franciszkańskiej inspiracji.
Niech św. Antoni, wielki franciszkanin, obrońca ubogich, wspaniały kaznodzieja walczący całe życie o sprawiedliwość społeczną w którego święto re-startujemy nas wspiera i błogosławi!

o. Stanisław Jaromi OFMConvTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij