Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Franciszkańskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej: Z Aniołami i Świętymi!

21.01.2020 . kg

Kraków | Klasztor i Bazylika Franciszkanów pw. św. Franciszka z Asyżu

Liturgia łączy w sobie cały świat: widzialny i niewidzialny. W niej urzeczywistnia się jedność całego Kościoła: chwalebnego - sprawującego wieczne uwielbienie w niebie oraz pielgrzymującego - ziemskiego, zmysłowego. Tą prawdę wydobywa modlitwa eucharystyczna, a szczególnie ostatnie słowa prefacji, kończącej się w podobnych wariantach: dlatego z aniołami i wszystkimi świętymi, wysławiamy Ciebie razem z nimi wołając: Święty, Święty, Święty…

Śpiewając w liturgii, Chrystus Pan wyprowadza nas z osamotnienia i pozwala śpiewać z całym niebem, w ten sposób dołączamy do czystego wielbienia Stwórcy, razem z całym światem stworzonym i odkupionym przez naszego Zbawiciela. Stąd ten śpiew jest inny niż wszystkie.

Pragniemy was do tego śpiewu zaprosić w czasie kolejnej edycji Franciszkańskich Warsztatów Muzyki Liturgicznej, zatytułowanych: Z aniołami i świętymi…

Tym razem repertuar pieśni będzie różnorodny, obejmujący cały rok liturgiczny i różne części Mszy Świętej. Warsztaty organizujemy tuż przed rozpoczęciem Wielkiego Postu, więc może być to świetna okazja do właściwego - duchowego wejścia w ten niezwykły czas.

Warsztaty przeprowadzą znani w świecie muzyki liturgicznej: Piotr Pałka, Paweł Bębenek i Katarzyna Młynarska. Konferencje wygłosi o. Marcin Drąg OFMConv.

Oprócz wytężonych ćwiczeń w zakresie śpiewu liturgicznego, emisji głosu, czy konferencji poruszających tematykę liturgii, będziemy uczestniczyć we wspólnej Eucharystii oraz Liturgii Godzin. Czeka na Was przyjazna i domowa atmosfera, znana już z warsztatów prowadzonych przez franciszkanów i ich środowisko.

Miejscem Warsztatów będzie tradycyjnie Klasztor Franciszkanów w Krakowie przy ul. Franciszkańskiej. Zajęcia odbędą się w dniach 21-23 lutego 2020 r. Rozpoczęcie w piątek o godz. 15.00, zakończenie w niedzielę ok. g. 13.00.

Zapraszamy członków chórów, schol, pasjonatów i chcących pogłębić swoją praktykę i wiedzę na temat śpiewu liturgicznego.

Więcej informacji: Z Aniołami i Świętymi!Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij