Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

FSM - wakacje z Bogiem

15.05.2019 . kg

Kalwaria Pacławska | Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej

32. Franciszkańskie Spotkanie Młodych odbędzie się w terminie 21-27 lipca 2019 roku. Każdy FSM ma swoje hasło, w myśl którego planujemy program Spotkania. Tegoroczne to „Obecność”, co nawiązuje do uczestniczenia Boga w naszej codzienności, a szczególnie w każdej Eucharystii.

W tym roku bardzo chcemy ukazać realną obecność Chrystusa w Eucharystii. W programie tegorocznej edycji przewidujemy ponadto spotkania ze specjalnymi gośćmi, którzy opowiedzą o tym, jak odkryli i nadal odnajdują Boga w swoim życiu. Część z nich opowie o obecności Jezusa w pracy misyjnej, inni podkreślą Jego działanie w sakramentach, Biblii i działalności Kościoła. Usłyszymy również o obecności Jezusa w naszej zwykłej codzienności – mówi o. Marcin Drąg, dyrektor FSM.

Każdego dnia będziecie mogli porozmawiać z gośćmi. W tym roku będą to: tancerka i aktorka Ida Nowakowska, reżyser Maciej Bodasiński, wokalistka Marika, biblista ks. Wojciech Węgrzyniak, raper Michał Pax Bukowski, ks. abp Adam Szal, dogmatyk ks. Krzysztof Porosło, br. Valerio Forli OFMConv i misjonarz o. Jarosław Wysoczański OFMConv.

Prócz spotkań z gośćmi przewidujemy wiele atrakcje wieczornych, takie jak koncerty, spektakle oraz potańcówki. Na tegorocznym FSM-ie zagrają: Mate.O, Porozumienie, Tęgie Chłopy, Teatr A, a także Fioretti.

FSM to idealny czas na łączenie zabawy i wiary. Dlatego każdego roku organizujemy rozgrywki sportowe i zajęcia fitness. Nadto do dyspozycji uczestników jest wiele czasu wolnego na budowanie relacji, przyjaźni oraz na zwykły wakacyjny odpoczynek w pięknym, górskim otoczeniu.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij