Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Gala Finałowa III Konkursu Literackiego „Ojciec Wenanty – czy znasz?”

07.10.2021 . kg

Kalwaria Pacławska | Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej

Uroczysta Gala Finałowa III Konkursu Literackiego „Ojciec Wenanty – czy znasz?” odbędzie się w niedzielę, 10 października 2021 r. Rozpocznie się Mszą Świętą w Kalwaryjskim Sanktuarium o godz. 11:00 w intencji rychłej beatyfikacji sługi Bożego, o. Wenantego Katarzyńca.

Po Mszy Świętej wyruszy procesja różańcowa, która zakończy się pod pomnikiem św. Jana Pawła II złożeniem kwiatów w hołdzie wielkiemu Polakowi z okazji 21. Dnia Papieskiego. O godz. 14:00 rozpocznie się Gala Finałowa III Konkursu Literackiego z wręczeniem nagród, dyplomów i wyróżnień. Uroczystą Galę ubogaci muzycznie Sanocki Chór Kameralny oraz Chór Katedry Muzyki UJK w Kielcach pod batutą Elżbiety Przystasz. Usłyszymy także, specjalnie skomponowaną na tę okazję Wenanty’s Mass. Kompozytorem utworu jest Andrzej Głowienka. Nagrodzone prace będzie recytował aktor Mateusz Mikoś. Następnie w Sali Fredry, przy urodzinowym ciastku i degustacji „Kruchych słonych paluszków Ojca Wenantego”, odbędzie się prezentacja Antologii prac finalistów, zeszłorocznego, II Konkursu Literackiego pt. „ZWYCZAJNY NADZWYCZAJNIE”.

Franciszkanie z Kalwaryjskiego Sanktuarium serdecznie zapraszają do udziału i wspólnego przeżycia, kolejnej, 132. rocznicy urodzin Czcigodnego Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca, którego grób znajduje się w tym niezwykle urokliwym miejscu.

o. Edward Staniukiewicz, franciszkaninTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij