Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Gesty i słowa Mszy Świętej

08.12.2021 . kg

Bratni Zew | Wydawnictwo Franciszkanów „Bratni Zew”

Na nakładem wydawnictwa Bratni Zew ukazała się właśnie książka „Gesty i słowa Mszy Świętej”. Jeżeli nikt nigdy nie wytłumaczył ci w prosty sposób, o co chodzi w celebracji Mszy Świętej, ta książka jest właśnie dla ciebie. Polecamy!

Jesteś katolikiem. Regularnie chodzisz do kościoła i uczestniczysz we Mszy Świętej. Może nawet jesteś wiele lat we wspólnocie, albo należysz do służby liturgicznej ołtarza od dziecka. Ale czy naprawdę wiesz, co dzieje się podczas Eucharystii? Czy zdajesz sobie sprawę czego jesteś świadkiem? Czy rozumiesz gesty, symbole i słowa wypowiadane w czasie sprawowania liturgii? Widziałeś i słyszałeś je setki razy, ale nie masz pojęcia, co oznaczają?

Jeżeli nikt nigdy nie wytłumaczył ci w prosty sposób,

o co chodzi w celebracji Mszy Świętej,

ta książka jest właśnie dla ciebie.

Msza Święta to ofiara Chrystusa, który poświęcił sam siebie na krzyżu. To nie jest powtórka, to wciąż ta sama ofiara Jezusa. Dlatego to tak ważne, by rozumieć jej każdy element. Autor, liturgista i biblista, poprowadzi cię przez liturgię Mszy Świętej. Wyjaśni jej słowa, postawy, ruchy i wezwania. Odpowie na nurtujące cię pytania.

Wejdź w rytm celebracji eucharystycznej już od progu świątyni. Bądź świadomy postaw i słów wypowiadanych podczas Mszy Świętej. Nie wykonuj gestów bezmyślnie – zrozum je i cały stań się modlitwą, uczestnicząc w ofierze Chrystusa.

Rinaldo Falsini (1924-2008) – włoski franciszkanin, liturgista i biblista. Profesor w Instytucie Studiów Ekumenicznych w Wenecji. Brał udział w Soborze Watykańskim II i uczestniczył w pracach komisji przygotowujących soborową reformę liturgii. Publikacja jest owocem artykułów pisanych dla włoskiego miesięcznika „Adveniat”, które przez lata wyjaśniały czytelnikom znaki i symbole Mszy Świętej.

  • 264 strony
  • Format: 115 x 185 mm
  • Oprawa miękka
  • Cena det. 39,90 zł

Więcej informacji o książce: BRATNIZEW.PL.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij