Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Głogówek. Wizyta nowego prowincjała.

29.03.2016

23 marca 2016 r. nowy prowincjał krakowskich prowincjałów odwiedził prenowicjat krakowskiej prowincji w Głogówku na Śląsku. Oto wrażenia prenowicjuszy z tego rodzinnego spotkania. 

Każda trzoda potrzebuje pasterza, kogoś kto nie tylko będzie jej strzegł przed złem zewnętrznym, ale także nie pozwoli na to, by choroba lub inne zło zaczęło się plenić wewnątrz trzódki. Najwyższym pasterzem jest Jezus, to oczywiste, ale ma On również Swoje sługi, czyli tych którzy w Jego imię strzegą nas(w tym przypadku braci mniejszych konwentualnych Prowincji Krakowskiej) przed niebezpieczeństwem.

W dniu wczorajszym mieliśmy okazję wysłuchać i porozmawiać z jednym ze sług Jezusa Chrystusa, który w Jego imię odwiedził nas z braterską wizytą. Wspomniane odwiedziny nie miały charakteru kanonicznego, raczej, tak jak zostało to wspomniane w tytule, były one braterskim przywitaniem i „policzeniem” trzody, czyli dokonaniem ogólnego przeglądu w naszym klasztorze i prenowicjacie po to, aby decyzje podejmowane na drugiej Kapitule Prowincjalnej zostały przyjęte nie tylko w świętym posłuszeństwie, ale i pokoju i radości serca.

Nie ukrywamy, jako prenowicjusze, że byliśmy zaskoczeni otwartością i spokojem z jakim ojciec minister prowincjalny przemawiał do nas podczas  porannego spotkania. Jego sposób bycia i ogólna aparycja wzbudziły w nas zaufanie, które zaowocowało wieloma pytaniami. Owe pytania, ze względu na posługę jaką ojciec sprawował w ostatnich latach, skupiały się gównie wokół misji i tematów z nią powiązanych, choć nie brakowało również pytań o ogólny zarys i wizję naszej prowincji, jaką proponuje ojciec minister.

Wizyta zakończyła się błogosławieństwem w bliżej nieznanym nam języku. Błogosławieństwo zazwyczaj sieje spokój w sercu człowieka, u nas prócz spokoju rozpalona została ochota do dyskusji na temat misji i samej osoby ojca ministra, która sama w sobie jest dla nas interesująca.

Niestety dyskusja ta nie trwała zbyt długo, w zasadzie została brutalnie przerwana natłokiem obowiązków i zadań związanych z przygotowaniem ostatniej w tym Wielkim Poście Drogi Krzyżowej, jak również przygotowaniami do Triduum Paschalnego, które właśnie się rozpoczyna…

bracia prenowicjusze
oficjalny portal internetowy franciszkańskiego prenowicjatu w GłogówkuTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij