Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto

07.05.2020

Biuro Promocji Kultu | bł. Michała Tomaszka 
i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego

Od beatyfikacji Błogosławionych Męczenników z Pariacoto mija w tym roku 5 lat. Ten czas był bardzo intensywny – wyjazdy z relikwiami I stopnia do parafii w Polsce i na świecie zaowocowały spotkaniami, rekolekcjami i łaskami, które wierni otrzymują za pośrednictwem Błogosławionych. Teraz zapraszamy na kanał YouTube poświęconym Błogosławionym Męczennikom z Pariacoto.

Kanał dedykowany im nosi nazwę MichaliZbigniew. W miarę możliwości zamieszczane są na nim archiwalne i bieżące filmy z materiałami związanymi z Męczennikami – filmy z instalacji relikwii I stopnia w różnych parafiach Polski i świata, pieśni, świadectwa, materiały związane z ich beatyfikacją itd.

Nowością jest cykl zatytułowany „Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto”, w którym do tej pory ukazało się już 6 odcinków. Cykl jest emitowany z częstotliwością średnio 1-2 odcinki w tygodniu. O tym, co będą zawierały odcinki, mówi w pierwszym z nich br. Jan Hruszowiec OFMConv, Promotor Kultu bł. Męczenników z Pariacoto. W założeniu cykl ma na celu promowanie kultu Błogosławionych Męczenników, ukazywanie jak ten kult się rozwija, zamieszczanie świadectw czcicieli Błogosławionych, utrzymywanie kontaktu z czcicielami oraz zamieszczanie na bieżąco informacji z tego, co się dzieje w związku z kultem Błogosławionych. Do programów są także zapraszani goście: misjonarze, którzy osobiście znali Błogosławionych lub pracują na misjach franciszkańskich, autorzy książek poświęconych Błogosławionym, jak również każdy, kto chciałby podzielić się jakimkolwiek świadectwem o Męczennikach z Pariacoto. 

Widzowie będą mogli zapoznać się także z recenzjami książek o Błogosławionych i bieżącą pracą Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto. Każdy odcinek dzięki franciszkanom pracującym na Słowacji, jest obecnie tłumaczony również na język słowacki. 

Br. Jan Hruszowiec OFMConv zachęca także wszystkich do współpracy i współtworzenia kolejnych odcinków cyklu poprzez pisanie uwag, podpowiedzi, pytań do misjonarzy. Można je przesyłać na adres meczennicy@franciszkanie.pl. Wszyscy czciciele Błogosławionych są także zaproszeni do podzielenia się świadectwem wiary i łask otrzymanych za przyczyną Błogosławionych Męczenników z Pariacoto. Można je nadsyłać w formie tradycyjnej, elektronicznej, a także w postaci krótkich filmików (jednocześnie prosimy o dołączenie zgody na upublicznienie nadesłanych materiałów). Błogosławieni Michał Tomaszek i Zbigniew Strzałkowski, Męczennicy z Pariacoto, są „nadziei widocznym znakiem”. Niech ta nadzieja towarzyszy wszystkim w każdym dniu codzienności. Zapraszamy do oglądania i współtworzenia cyklu filmów poświęconemu ich dziełu.

Anna Dąbrowska

Odcinek pierwszy z cyklu „Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto”Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij