Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Harcerski Kurs Alpha u Franciszkanów

10.01.2019 . kg

Kraków | Klasztor i Bazylika Franciszkanów pw. św. Franciszka z Asyżu

Od października 2018 r. do stycznia 2019 r. przy krakowskim klasztorze franciszkanów trwał Harcerski Kurs Alpha. Była to już czwarta edycja tego kursu. Prowadzili go harcerze dla harcerzy przy opiece duchowej kapłanów: franciszkanina br. Marcina Buntowa – duszpasterza młodzieży i harcerzy oraz ks. Filipa Pajestki – kapelana Chorągwi Krakowskiej ZHP.

Dzięki życzliwości wspólnoty klasztornej i seminaryjnej w kursie mogło wziąć udział 45 harcerzy z rożnych organizacji – ZHR, ZHP, FSE oraz NZH „Czerwony Mak”, natomiast służbę pełniło 27 osób również należących do rożnych polskich organizacji harcerskich.

Harcerskie Kursy Alpha organizowane są w trzech miastach – Białymstoku, Warszawie i Krakowie. Unikalne są pod względem jednoczenia harcerzy z rożnych organizacji.

9 stycznia odbyła się ostatnia kolacja na uroczyste zakończenie kursu, w czasie której młodzież podzieliła się swoimi świadectwami z przeżywania kursu oraz odnawiania relacji z Jezusem, a także została zaproszona do przyłączenia się do grup duszpasterskich i młodzieżowych żeby dalej się rozwijać duchowo.

phm. Patryk Czerech

lider Harcerskiego Kursu Alpha w Krakowie u franciszkanówTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij