Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Harmęże. 33. rocznica kanonizacji św. Maksymiliana.

12.10.2015

Obchody 33. Rocznicy kanonizacji św. Maksymiliana Marii Kolbe - jednego z najwybitniejszych w historii synów św. Franciszka z Asyżu, odbyły się 4 października b.r. w Oświęcimiu. Uroczystościom przewodniczył J. E. ks. bp. Roman Pindel – ordynariusz diecezji bielsko – żywieckiej, której św. Maksymilian jest patronem.

O godz. 10 delegacje z kwiatami, poczty sztandarowe oraz przedstawiciele duchowieństwa i zgromadzeń zakonnych złożyli kwiaty w byłym KL Auschwitz: na placu apelowym, pod ścianą śmierci oraz w bunkrze głodowym o. Maksymiliana. Złożeniu kwiatów towarzyszyła cicha modlitwa.

Następnie zgromadzeni udali się do kościoła św. Maksymiliana w Oświęcimiu, gdzie o godz. 11 sprawowana była uroczysta Msza święta w rocznicę kanonizacji Męczennika Miłości. W okolicznościowym kazaniu ks. bp ukazał oczyszczającą i uszlachetniającą rolę cierpienia w życiu człowieka. 

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele duchowieństwa dekanatu oświęcimskiego, klerycy seminarium bielsko żywieckiego z Krakowa wraz z wychowawcami, Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego, Córki Matki Bożej Bolesnej, Franciszkanie z Harmęż oraz przedstawiciel władz samorządowych miasta Oświęcimia i Starostwa Powiatowego. 
Piotr CuberTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij