Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Harmęże. Barbórka 2019

05.12.2019 . kg

Harmęże | Klasztor Niepokalanego Poczęcia NMP

Jak co roku z okazji wspomnienia św. Barbary, wszyscy górnicy służby czynnej, emeryci oraz ich rodziny zgromadzili się 4 grudnia w kościele parafialnym w Harmężach, aby podziękować swojej patronce za opiekę przez ostatni rok. Licznie przybyli do kościoła górnicy w strojach galowych i z pocztem sztandarowym modlili się dziękując za opiekę oraz prosząc o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla siebie i swoich rodzin na kolejny rok.

Mszy Świętej przewodniczył proboszcz parafii, o. Piotr Cuber, który w słowie Bożym nawiązał do Ewangelii św. Mateusza opowiadającej o cudownym rozmnożeniu chleba. Zauważył, że „w przypadku zawodów związanych z zagrożeniem życia, takich jak górnictwo, hutnictwo, służba na morzu czy w wojsku, nie da się żyć bez solidarności, bez współczucia, bez wzajemnej pomocy. Są takie zawody, gdzie człowiek nie może liczyć tylko na siebie. A w przypadku górników, ta niezwykła zawodowa solidarność często idzie w parze z głęboką wiarą i zaufaniem w Bożą opatrzność”.

Jak co roku, Mszę Świętą koncelebrował o. Florian Szczęch, szczególnie związany z bracią górniczą harmęskiej parafii.

Po zakończeniu Eucharystii, górnicy przeszli do Domu Ludowego, aby wziąć udział w górniczej biesiadzie.

o. Piotr Cuber OFMConv

proboszczTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij