Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Harmęże. Niedziela misyjna

24.10.2016 admin .

Harmęże | Klasztor Niepokalanego Poczęcia NMP

23 października 2016 r. w całym Kościele przeżywaliśmy niedzielę misyjną. Do naszej parafii Matki Bożej Niepokalanej w Harmężach przyjechała Marta Hajduga, absolwentka medycyny, która w styczniu 2017 r. wyjeżdża na 3 tygodnie do Afryki jako woluntariuszka, by pomagać w gabinecie okulistycznym i w przychodni ogólnej.

"Misja w Afryce nie należy do łatwych. Dlatego oprócz pomocy materialnej nade wszystko proszę was o wsparcie modlitewne, bardzo mi potrzebne już teraz na czas przygotowań" - powiedziała wolontariuszka.

Po Mszy świętej parafianie mieli możliwość wesprzeć finansowo jej wyjazd. Ponadto Marta jest aktywną członkinią Rycerstwa Niepokalanej, a podczas Światowych Dni Młodzieży była naszą wolontariuszką, przyjmowała młodych pielgrzymów oraz oprowadzała po wystawie Mariana Kołodzieja (Klisze Pamięci. Labirynty) grupy w języku niemieckim, angielskim i polskim.

Marcie gratulujemy odwagi w podjęciu tego wezwania oraz życzymy wielu sił i łask od Pana na ten czas.

o. Arkadiusz Bąk OFMConvTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij