Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Harmęże. Spotkanie formacyjne MI

05.10.2020 . kg

Harmęże | Klasztor Niepokalanego Poczęcia NMP

Kim jest rycerz Niepokalanej i jaki jest cel Rycerstwa Niepokalanej, to tylko niektóre pytania, na jakie odpowiadali sobie podczas warsztatów, które odbyły się 26 września 2020 r. członkowie Rycerstwa Niepokalanej z diecezji bielsko-żywieckiej i z Przemyśla.

 

Warsztaty rozpoczęły się od Eucharystii, której przewodniczył o. Jacek Kania opiekun wspólnoty MI z Przemyśla. W okolicznościowym kazaniu o. Arkadiusz zachęcał zgromadzonych do włączenia się w nowe obszary działań, w których Niepokalana jeszcze nie jest czczona i kochana. Skoro Ona chce się posługiwać swoim rycerzem, to ja mam Jej to umożliwić, poprzez odpowiedź i zaangażowanie.

Po Mszy Świętej i nabożeństwie do św. Maksymiliana uczestnicy spotkania udali się do Auli im. o. Łucjana Królikowskiego na warsztaty, które były pomocą w pogłębieniu tożsamości rycerza Niepokalanej i wskazaniu celu Rycerstwa Niepokalanej, który współcześnie jeszcze bardziej stał się aktualny.

Następne spotkanie formacyjne w formie warsztatów odbędzie się 21 listopada 2020 r. w godzinach 10:00-14:00 w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij