Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Harmęże. Spotkanie małżeństw

27.10.2021 . kg

Harmęże | Klasztor Niepokalanego Poczęcia NMP

„Kluczowe filary odnowienia i wzmocnienia więzi małżeńskiej i rodzinnej” – pod takim tytułem w sobotę 23 października 2021 r. w auli Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia odbyło się pierwsze spotkanie małżeństw.

Po wcześniejszej ankiecie, małżonkowie zdecydowanie wybrali pochylenie się nad tematem komunikacji oraz wzmocnienia więzi w małżeństwie i rodzinie. Z tym niełatwym zadaniem zmierzyli się Marta i Arkadiusz Franczak.

Niektórzy uczestnicy po zakończeniu spotkania pytali o terminy kolejnych konferencji. „Z pomocą Bożą i za wstawiennictwem Królowej Rodzin będziemy pracować nad organizacją kolejnych spotkań w tym cyklu, które planujemy na początek grudnia” – zapewniał lider Wojowników Maryi z Harmęż, Michał Walaszek.

„Wierzę w to głęboko, iż św. Maksymilian M. Kolbe, który 80 lat temu oddał życie za ojca rodziny, raz jeszcze chce nam przypomnieć wartość ojca i męża w życiu rodziny i żony. Dlatego pragniemy zrobić ile tylko się po ludzku da, aby wzmacniać małżeństwa, bo przecież z nich wyrastają ludzie, którzy będą po nas w polityce, służbie zdrowia, w kapłaństwie i w życiu zakonnym” – zauważył o. Arkadiusz, opiekun wspólnoty.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij