Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Historia świętej Klary

29.08.2018 . kg

Bratni Zew | Wydawnictwo Franciszkanów „Bratni Zew”

Nakładem Wydawnictwa Franciszkanów Bratni Zew ukazała się właśnie ilustrowana opowieść o św. Klarze dla dzieci i dla dorosłych. Polecamy!

Historia świętej Klary to fascynująca poetycka opowieść o niezwykłej młodej kobiecie, która została świętą. Mimo że jej szlachecka rodzina miała wobec niej inne plany, sama wybrała życie w klasztorze. Zaintrygowana przykładem Franciszka, pochodzącego z tego samego miasta Asyżu, poświęciła swoje życie Bogu. W niełatwych sytuacjach wykazywała wielką odwagę, pozostając zawsze troskliwą i czułą. Jej śladami poszły nieoczekiwanie również jej siostry i mama. Ilustrowana pięknie książka to wspaniała lektura nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych.

  • Maria Pawlisz – urodzona w Częstochowie, obecnie mieszkanka Krakowa. Z wykształcenia muzyk, z zawodu nauczyciel. Szczęśliwa żona, zaprawiona w bojach mama czwórki dzieci. Miłośniczka tradycji w szeroko rozumianej sztuce, poszukująca piękna melodii i rytmu języka. Zamierzony pierwotnie krótki wierszyk dla chrześniaczki Klary niepostrzeżenie rozrósł się w Historię świętej Klary – pierwszą książkę autorki.
  • Weronika Przybylska – studentka grafiki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się projektowaniem graficznym, rysowaniem i pisaniem. Za książkę Kawalerka otrzymała nagrodę główną w międzynarodowym konkursie na projekt ilustrowanej książki dla dzieci Jasnowidze. Mieszka we Wrocławiu.

Książkę można zakupić w sklepie internetowym Wydawnictwa: BRATNI ZEW.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij