Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Hugolin Magalotti

11.12.2021 . kg

Franciszkanie.pl | Redakcja portalu

11 grudnia 1373 r. zmarł Hugolin Magalotti, włoski tercjarz franciszkański i pustelnik, błogosławiony Kościoła katolickiego. Jego wspomnienie przypada w pamiątkę śmierci.

Hugolin urodził się w XIV w. we wsi Camertis w rodzinie szlacheckiej. Po wczesnej śmierci matki opiekował się nim sam ojciec. Hugolin rozwijał się duchowo i był pozytywnym przykładem dla otoczenia. Żył według zasad Ewangelii. Po śmierci ojca wstąpił do III Zakonu św. Franciszka, a odziedziczony majątek sprzedał, rozdając otrzymane pieniądze ubogim, sierotom i wdowom. Sam żył w bardzo surowych warunkach, narzucając sobie rygorystyczne posty i pokuty.

Po jego śmierci okoliczni mieszkańcy zaczęli oddawać mu cześć z powodu licznych cudów, które za jego wstawiennictwem się działy. Oficjalnie kult potwierdził papież Pius IX, a Leon XIII dał przyzwolenie, aby na cześć Hugolina odprawiano w zakonie franciszkańskim oficjum i Mszę Świętą.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij