Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

"I wyśmiewali Go" (Mk 5,40)

26.06.2021 Andrzej Prugar

Śmieszne jest dla wielu to, w jaki sposób Bóg dociera do nas przez Jezusa. 

Ale Bóg się nie cieszy ze zguby żyjących, jest miłośnikiem życia, który drwiny, ani tym bardziej śmierci nie uczynił (por. Mdr 1,13).

Przychodzi więc i staje się solidarny poprzez swoje ciało, cierpienie i śmierci z każdym człowiekiem. Najszybciej dogaduje się i szybko reaguje – jak „karetka na sygnale” – wobec tych, którzy wierzą, że On jest ponad chorobą i śmiercią, może dać nam zawsze wszystko ponieważ zaufaliśmy Mu.

Wierzący nie ogranicza Boga swoją niemocą, ale właśnie niemoc otwiera się na nowe i wszechmocne  działanie Boga. Wtedy wystarczy akt ufności, a może tylko uśmiech jako droga spotkania Mocnego i słabego: Boga z człowiekiem. Wiara wyprowadza z tłumu (por. Mk 5,27. 40), który się naśmiewa i może nas czynić śmiesznymi, ale nie wobec Pana, który pomimo szyderstwa wielu nie tylko czuje nasz dotyk pełen zaufania, ale i nas czyni swoim uśmiechem wobec niewiary tłumu.

Bóg uśmiecha się i ośmiela wielu do zbliżenia się do Siebie przez tych, ktorzy poznali łaskę swojego Pana, Jezusa Chrystusa, który będąc bogatym, dla nas stał się ubogim, aby nas ubóstwem swoim ubogacić (por. 2 Kor 8,9).

Andrzej Prugar OFMConv

fot.: fr.apTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij