Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Inauguracja i konferencja w Niepokalanowie

08.10.2018 Jan Maria Szewek

12 października odbędzie się Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019 w Centrum Studiów Mariologicznych UKSW „Kolbianum” w Niepokalanowie. Połączona będzie z ogólnopolską konferencją „Maryja w dziejach Narodu Polskiego i Europy”.

W załączniku prezentujemy szczegółowy program wydarzenia.

Rok Akademicki 2018-19 będzie dziesiątym rokiem istnienia Instytutu Maryjno-Kolbiańskiego „Kolbianum” w Niepokalanowie, a dziesiątym rokiem działalności dydaktycznej w ramach Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, realizowanego przez Centrum Studiów Mariologicznych „Kolbianum”.

Będąc jednostką Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Instytut „Kolbianum” ściśle współpracuje z ks. prof. dr hab. Stanisławem Dziekońskim - rektorem UKSW.

Cele studiów mariologicznych:

•    przygotowanie kompetentnych wykładowców mariologii dla Seminariów i innych Wyższych uczelni;

•    pogłębienie wiedzy mariologicznej kustoszów sanktuariów maryjnych oraz osób odpowiedzialnych za duszpasterstwo w sanktuariach;

•    przygotowanie mariologiczne liderów (moderatorów i animatorów), a także członków ruchów i stowarzyszeń maryjnych;

•    przygotowanie mariologiczne wykładowców i wychowawców zakonnych zarówno zakonów żeńskich, jak i męskich, zwłaszcza tych, które w swoim charyzmacie mają duchowość maryjną;

•    pogłębienie wiedzy i duchowości maryjnej czcicieli Matki Bożej.

Rok akademicki 2018 – 19 w ramach studiów doktoranckich, predoktoranckich, podyplomowych oraz w ramach Studium z Mariologii dla osób nie mających wyższego wykształcenia, rozpocznie 74 studentów.

jsTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij