Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Indywidualne dni skupienia ze św. Klarą z Asyżu

09.02.2021 . kg

Franciszkanie.pl | Redakcja portalu

Krakowskie klaryski zapraszają do wzięcia udziału w indywidualnych dniach skupienia ze św. Klarą z Asyżu. Będzie to czas przeżywany w klimacie ciszy, modlitwy, wsłuchiwania się w natchnienia Ducha Świętego, w oddzieleniu od codzienności i hałasu współczesnego świata.

Wpatruj się w Chrystusa, rozmyślaj o Nim, uwielbiaj i staraj się Go naśladować/św. Klara/

Dni skupienia ze św. Klarą z Asyżu to propozycja dla młodych kobiet, które noszą w swoim sercu pragnienie szczególnego spotkania z Chrystusem i chcą na nie odpowiedzieć na drodze życia konsekrowanego realizowanego w powołaniu kontemplacyjnym w klauzurze.

W programie tych dni znajdą się między innymi: Eucharystia, wspólna Liturgia Godzin z siostrami, czas na adorację, słuchanie słowa Bożego i osobistą modlitwę, możliwość indywidualnej rozmowy z siostrą.

TERMINY I TEMATY (można również indywidualnie uzgodnić termin)

JEDNODNIOWE:

  • 6 marca 2021 Wpatrywać się w Chrystusa
  • 24 kwietnia, 12 czerwca, 11 grudnia 2021 Kochać Jezusa całym sercem

Tematyka tych dni oparta jest na poszczególnych Listach św. Klary z Asyżu. Podczas tego jednodniowego czasu skupienia uczestniczki będą starały się znaleźć odpowiedzi na ukryte pragnienie serca do życia w bliskości z Jezusem.

Rozpoczęcie około godz. 11.00, zakończenie około godz. 17.30.

KILKUDNIOWE:

  • 6-8 sierpnia 2021 Błogosławiony wybór

To szczególne dni przeżywane w bliskości uroczystości św. Klary z Asyżu są zaproszeniem dla młodych kobiet do odkrywania odważnej drogi życia kontemplacyjnego w klauzurze.

Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 17.00, zakończenie około godz. 15.00.

  • 23-24 października 2021 Iść za Barankiem

Powołanie – czym jest? W tych dniach razem ze św. Klarą z Asyżu uczestniczki będą szukać odpowiedzi na wołanie Boga, podążając za Brankiem – jak ona.

Rozpoczęcie około godz. 11.00, zakończenie około godz. 17.30.


ZGŁOSZENIA (należy czekać na potwierdzenie zgłoszenia):

nowicjat@klaryski.pl

Ze względu na trwającą pandemię terminy mogą ulec zmianie lub zostać odwołane.

Serdecznie zapraszamy!Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij