Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Interwencja św. Franciszka

15.01.2022 . kg

Franciszkanie.pl | Redakcja portalu

Kochany Lucku. Kompozycje już całe do Franciszkanów ustalone mam – czytam życiorys St. Franciszka i w nim odnajduję legendy – pisał do swego przyjaciela, Lucjana Rydla, Stanisław Wyspiański, którego urodziny obchodzimy 15 stycznia. Jaki był skutek tej lektury? Zobaczcie!

Kochany Lucku. Kompozycje już całe do Franciszkanów ustalone mam – czytam życiorys St. Franciszka i w nim odnajduję legendy… ale zawsze wolałbym je mieć w dziele originalnem włoskiem.

Rozmawiałem już parę razy z Przeorem zakonu w Krakowie – i niedługo pójdę do niego z przedstawieniem pomysłów, a gdyby go zajęły i podobały się, wykonałbym je większe rozmiarami.

Jest to w ogóle rzecz trudna i potrzeba by chyba samejże interwencji Świętego Franc. aby mój projekt przeprowadzić, skoro jest już po konkursie i po tego konkursu rozstrzygnięciu…

Jak wiemy, chyba św. Franciszek faktycznie interweniował, bo konkurs konkursem, a Wyspiański swoje dzieła u franciszkanów pozostawił.

fot. k.gorgońTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij