Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Jadę łowić w Peru - świadectwo

28.04.2018 Sekretariat Misyjny

Peru Misje franciszkańskie | Sekretariat Misyjny

„Kiedy miałem 25 lat za bardzo nie wiedziałem co zrobić ze swoim życiem, ale pomyślałem wtedy, że poproszę moich znajomych, żeby modlili się za mnie." - swoją historię powołania, związaną z Męczennikami z Pariacoto, opowiada o. Dariusz Mazurek, pracujący w stolicy Peru, w Limie.

Napisałem do nich listy. Było to w 1991 roku jesienią. Pan Bóg nie kazał długo czekać na odpowiedź, bo już w styczniu 1992 roku ni stąd ni zowąd wszedłem do pokoju, gdzie był włączony telewizor i zobaczyłem film dokumentalny o życiu i śmierci naszych współbraci franciszkańskich Zbigniewa i Michała. Natychmiast po zobaczeniu tego filmu zadałem sobie pytanie: a może Pan Bóg chce, abym i ja został misjonarzem?– wyznaje o. Darek. 

To był styczeń, myślałem dużo o wyjeździe na misje i postanowiłem "kusić Pana Boga". Powiedziałem: "Panie Boże, jeśli chcesz żebym był misjonarzem, to proszę, żebyś mi codziennie dawał znaki." Doszło do tego, że kiedy byłem w kościele w niedzielę, pomyślałem sobie: "jeżeli mam być misjonarzem, to chcę, żeby ten kapłan, który teraz głosi, zaczął mówić o misjach". Kilka sekund po tym, jak tak pomyślałem, ksiądz, który odprawiał Mszę zaczął mówić o Zbyszku i Michale, którzy zginęli w Peru. Poszedłem na całość. Zadałem Panu Bogu dwa pytania: pierwsze - czy chcesz, abym Twoje Słowo głosił gdzieś daleko, i drugie pytanie: czy chcesz Panie Boże, żebym pojechał do Hiszpanii i tam się przygotowywał do wyjazdu na misje. Na oba pytania, Pan Bóg bardzo jasno i konkretnie odpowiedział mi w swoim Słowie– zdradza o. Darek. Zostawiłem wszystko co kochałem przez 24 lata w moim życiu, studia, miasto, rodzinę, przyjaciół, pracę... Mój tato łowił ryby, był daleko na morzu. Mama płakała, siostra płakała, ciocia płakała... Myślę, że poziom morza wzrósł bardzo 8 października 1992 roku, kiedy wyjeżdżałem.– śmieje się misjonarz.

Czytaj całość artykułu na stronie: misje.franciszkanie.pl

opr. AK

 

Przeczytaj także:

Świadectwo powołania misyjnego o. Tadeusza 

Narodziny misjonarza - świadectwo o. PiotraTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij