Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Jak pomagać cierpiącym z powodu działania złych duchów. Poradnik.

16.09.2015 Zew Bratni

„Przychodzę do ojca, ponieważ nikt mi nie chce pomóc. Jestem zrozpaczony. Nic mi w życiu nie wychodzi. Nie potrafię sobie poradzić z samym sobą, coś wewnątrz podpowiada mi, abym czynił zło, chyba jestem opętany przez diabła”.

Wielokrotnie słyszałem takie i podobne zdania. Coraz częściej, osoby doświadczone jakimś niepowodzeniem lub zrozpaczone własnym położeniem, próbują swój stan tłumaczyć ingerencją złych duchów. Daleki jestem od takiego uproszczenia sprawy, dlatego też proponuję Czcigodnemu Czytelnikowi krótkie, ale praktyczne refleksje nad sytuacją osoby zniewolonej przez złego ducha. Pragnę w ten sposób pomóc wszystkim tym, którzy przeżywają podobne doświadczenia oraz tym, którzy w jakikolwiek sposób towarzyszą osobie autentycznie zniewolonej przez demoniczne siły.

Książka ta napisana przez egzorcystę, wieloletniego teoretyka i praktyka w zakresie zagrożeń demonicznych i walki duchowej - o. Bogdana Kocańdę OFMConv - jest odpowiedzią na potrzebę tego rodzaju posługi, o którą coraz częściej upominają się duszpasterze i wierni doświadczający różnych form diabelskiego dręczenia. Bo szatan istnieje i podstępnie działa w naszej przestrzeni duchowej.
Św. Paweł wskazuje, że każdy chrześcijanin wezwany jest do przeciwstawienia się ojcu wszelkiego kłamstwa. On to bowiem, wykorzystując sferę zmysłową człowieka, oraz jego wyobraźnię, pamięć i wrażliwość, a także świat materialny, w którym dana osoba żyje, poprzez pokusę, ingerencję zewnętrzną zwaną powszechnie opresją, czy też wewnętrzną określaną mianem obsesji atakuje „świątynię Boga” (por. 1Kor 3, 16-17), a tą przecież jest każdy wierzący, dla którego umiłowanie Najwyższego jest podstawową wartością.

Bezpośredni link do książek

Wydawnictwo Franciszkanów „Bratni Zew”
ul. Grodzka 54, 31-044 Kraków
tel. 12 428 32 40
www.bratnizew.plTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij