Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Jasło. Błogosławieństwo nowych lektorów

27.10.2021 . kg

Jasło | Sanktuarium Św. Antoniego i Klasztor franciszkanów w Jaśle

23 października 2021 r. w kościele pw. Bożego Ciała i Matki Bożej z Lourdes w Rzeszowie odbyła się uroczysta Msza Święta z obrzędem błogosławieństwa nowych lektorów. Eucharystii przewodniczył bp Edward Białogłowski, który udzielił błogosławieństwa 151 lektorom z 34 parafii diecezji rzeszowskiej. Wśród nowych lektorów było obecnych 16 z franciszkańskiej parafii św. Antoniego Padewskiego w Jaśle.

W homilii ks. bp Edward Białogłowski skierował do młodych osób słowa: “Wszyscy spotkamy Jezusa. To pierwsze spotkanie miało miejsce w czasie chrztu świętego, kiedy Jezus z Ojcem i Duchem Świętym zamieszkał w nas. Ileż razy rozmawialiśmy i rozmawiamy na modlitwie z Jezusem. Ile razy spotykamy się z Nim, gdy czytamy choćby jedno zdanie z Ewangelii. Ileż razy spotkaliśmy Jezusa Miłosiernego, gdy przynosiliśmy nasze grzechy do kratek konfesjonału”. Według Dyrektorium Duszpasterstwa Służby Liturgicznej lektorem może być chłopiec po ukończeniu 14 roku życia i po odpowiednim przygotowaniu, które zawiera formację ascetyczną, biblijną, liturgiczną i fonetyczną.

Łukasz Pazgan OFMConvTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij