Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Jasło. Imieniny w gronie rodziny

28.12.2021 . kg

Jasło | Sanktuarium Św. Antoniego i Klasztor franciszkanów w Jaśle

Święta rodzina jako wzór do naśladowania. Ale są też inne rodziny. Rodzice, rodzeństwo i tych kilka osób, które przyjechały z Legnicy, choć to bardzo daleko, i ta jasielska zakonna rodzina, w której o. Jan Janus – 27 grudnia 2021 r. świętujący swoje imieniny – obecnie przebywa. Za te szczególne rodziny franciszkanin dziękował podczas Mszy Świętej w święto swojego patrona, św. Jana, apostoła i ewangelisty.

W kościele czuć było życzliwą atmosferę. Nic dziwnego, skoro po pół roku pracy w jasielskiej parafii o. Jan szybko i w sposób naturalny zaczął przyciągać do siebie parafian: zarówno młodszych jak i starszych.

O. Jan Janus jest opiekunem duchowym parafialnego Chóru Antonianum – to kolejna jego rodzina, która wciąż może się powiększać. Zapraszamy chętnych na próby. Spotkania odbywają się w każdy czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00, sala nr 34 (Dom Katechetyczny).

Poniedziałkowy solenizant jest również inicjatorem MĘSKIEGO MARSZU MODLITWY I POKUTY, który jest formą comiesięcznego dnia skupienia dla mężczyzn. Jaki jest jego cel? Powiększenie swojej świadomości na temat odpowiedzialności za przyszłość i wieczność swoją, naszych małżeństw i rodzin oraz Ojczyzny; wzmacnianie kondycji duchowej, tak, aby nie dać się zaskoczyć ciemności i by zachować czujność; modlitwa za małżeństwa, rodziny i młodzież.

Spotkania odbywają się w każdą trzecią sobotę miesiąca o godz. 18.00. Po więcej informacji można się zgłaszać do opiekuna formacji mężczyzn, o. Jana.

Jako kobieta z całego serca polecam tę wspólnotę mężczyzn i cieszy mnie, że jest ktoś, kto podjął wyzwanie, by poprowadzić mężczyzn do Tego, który nigdy nikogo nie odrzuca, który łączy ludzi. Wspieram od lat formacje męskie, które prowadzą do zmian i stawiają na rozwój i na wartości, a swoją duchowość pozwalają poprowadzić Temu, dla którego miłość jest bezinteresownym darem z siebie dla bliźniego, poprzez naukę nieustannego naśladowania w konkretnym środowisku do konkretnych osób.

Maria Ostapińska

Jasło, 27.12.2021Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij