Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Jasło. Uroczystość Bożego Ciała 2017

19.06.2017 kg .

Jasło | Sanktuarium Św. Antoniego i Klasztor franciszkanów w Jaśle

Tysiące mieszkańców Jasła wzięło udział w uroczystości Bożego Ciała, które miały miejsce 15 czerwca 2017 r. o godz. 10 na placu przy kościele Farnym. Eucharystii przewodniczył ks. bp Edward Białogłowski – biskup pomocniczy diecezji rzeszowskiej. Wraz z nim koncelebrowali kapłani ze wszystkich jasielskich parafii z ks. dziekanem Zbigniewem Irzykiem na czele.

W swojej homilii ks. bp Edward Białogłowski nawiązał do cudu eucharystycznego w Bolzano i Orvieto we Włoszech w 1263 r. Po Mszy Świętej odbyła się tradycyjna procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, która przeszła przez Rynek, a następnie ulicami Kościuszki i 3-go Maja do Sanktuarium św. Antoniego. Oprawę muzyczną podczas procesji zapewniły: orkiestra miejska oraz chór Antonianum z franciszkańskiej parafii. Bezpośrednią transmisję z uroczystości przeprowadziła Telewizja Jasło.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości: franciszkaniejaslo.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij