Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Jasło. Uroczystość św. Antoniego

18.06.2019 . kg

Jasło | Sanktuarium Św. Antoniego i Klasztor franciszkanów w Jaśle

13 czerwca 2019 r. obchodziliśmy uroczystość św. Antoniego patrona franciszkańskiej parafii i miasta Jasła. O godz. 1700 sumie odpustowej przewodniczył i słowo Boże wygłosił o. Mariusz Kozioł, wikariusz krakowskiej prowincji franciszkanów. Pod koniec Mszy Świętej miało miejsce błogosławieństwo i poświęcenie lilii oraz chlebków św. Antoniego.

Bezpośrednio po Eucharystii wyruszyła procesja z relikwiami św. Antoniego na skwer, gdzie do II wojny światowej znajdował się klasztor i kościół franciszkanów. Tam nastąpiła modlitwa nad miastem i odegranie hymnu Jasła.

Na zakończenie procesji licznie zebrani wierni otrzymali błogosławieństwo relikwiami św. Antoniego.

W tym roku franciszkańska parafia w Jaśle obchodzi jubileusz 50-lecia powstania, dlatego dzięki inicjatywie Rady Parafialnej po zakończonych uroczystościach w klasztornym ogrodzie odbył się festyn rodzinny dla wszystkich wiernych i sympatyków parafii. Podczas festynu można było wysłuchać pieśni religijnych i patriotycznych wykonywanych przez członków grup duszpasterskich i skorzystać z posiłków przygotowanych na tę okoliczność.

Łukasz Pazgan

fot. Igor KasprzykTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij