Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Jasło. Zmarł o. Robert Pawlak.

13.01.2015

13 stycznia 2015 r. zmarł o. Robert Pawlak, pracujący w parafii św. Antoniego Padewskiego w Jaśle, w 38 roku życia, 9 lat kapłaństwa i 19 życia zakonnego. O. Robert przyjął święcenia kapłańskie 11 grudnia w kościele franciszkanów w Harmężach k. Oświęcimia.

W jasielskim klasztorze zajmował się od wakacji 2014 r. ministrantami, Wspólnotą Emmanuel i Młodzieżą Maryjną. Przygotowywał młodzież do bierzmowania, odwiedzał chorych i spowiadał. Jako katecheta uczył religii w Zespole Szkół Technicznych w Jaśle. W niedziele odprawiał Msze św. dla przedszkolaków o godz. 10.30 w kaplicy św. Maksymiliana.

Msza św. pogrzebowa odbędzie się w sobotę, 17 stycznia o g. 13.00 w kościele franciszkanów w Jaśle. O godz. 8.30 czuwanie przy zmarłym w Kaplicy św. Maksymiliana, o 12.00 procesyjne wprowadzenie do kościoła i wspólny różaniec. Po Mszy św. pogrzebowej ciało zmarłego zostanie złożone na Starym Cmentarzu.

Wspólnota franciszkańska i Rodzina

zobacz relację z pogrzebu o. Roberta PawlakaTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij