Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Jesienny Dzień Wspólnoty

29.09.2021 . kg

Dąbrowa Górnicza | Parafia Św. Antoniego z Padwy i Klasztor franciszkanów

W sobotę, 25 września 2021 r., w Lubomierzu odbył się „Dzień Wspólnoty” Ruchu Światło-Życie (Oazy). W spotkaniu uczestniczyły dzieci i młodzież gromadzące się przy naszych franciszkańskich klasztorach i parafiach.

Oczywiście nie mogło zabraknąć i naszej wspólnoty, działającej przy parafii św. Antoniego z Dąbrowy Górniczej. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10.30 „zawiązaniem wspólnoty” i krótkim przedstawieniem poszczególnych wspólnot. Każda grupa mówiła kilka słów o swojej działalności oraz śpiewała piosenkę. Po tym wprowadzeniu wszyscy uczestniczyli w Eucharystii, a po zakończeniu Mszy Świętej we wspólnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Po wspólnym posiłku był czas na podzielenie się własnym świadectwem życia w Oazie, a po nim chwila na zabawę i wspólne spędzanie czasu.

Członkowie wspólnoty oazowej dobrze wiedzą, że Oaza nie kończy swej pracy i formacji z ostatnim dzwonkiem w szkole, ale działa w ciągu całego roku. Od września do czerwca spotkania odbywają się w salkach katechetycznych, zaś latem, podczas wakacji, formacja odbywa się na 15-dniowych rekolekcjach, które nasza prowincja organizuje w Lubomierzu.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy dzieci i młodzież naszej parafii do wzięcia udziału w rocznych spotkaniach i formacji, którą wieńczy wspólny 2-tygodniowy wyjazd wakacyjny. Spotkania odbywają się w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:00 (dla dzieci) oraz po Mszy Świętej o godz. 16:00 (dla młodzieży).

RUCH ŚWIATŁO – ŻYCIE, popularnie zwany też „ruchem oazowym” lub wprost „oazą”. Gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: dzieci, młodzież i dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich oraz rodziny w Domowym Kościele. Poprzez odpowiednią dla każdej z tych grup formację Ruch Światło – Życie wychowuje dojrzałych chrześcijan i służy odnowie Kościoła przez przekształcanie parafii we wspólnoty wspólnot. Celem uformowanie NOWEGO CZŁOWIEKA, którego „życie” jest nieustannie napełniane Bożym „światłem” i Jemu podporządkowane. Osiągnięciu postawy Nowego Człowieka służą spotkania, gdzie bliżej poznaje się Osobę Jezusa Chrystusa, Ducha Świętego i Niepokalaną, jak również zgłębia się Pismo Święte i doskonali własną modlitwę.

o. Dawid Nowak

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć: dabrowa.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij