Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Jesteśmy piękni. Chór Antonianum w Jaśle

07.11.2018 kg .

Jasło | Sanktuarium Św. Antoniego i Klasztor franciszkanów w Jaśle

Chór Antonianum przy Klasztorze Franciszkanów w Jaśle rośnie w siłę. 40 lat jego istnienia minęło w roku 2017, a Chór ma się dobrze i wręcz odmładza się. Jeśli ktoś myśli, że składa się on z samych starszych pań i panów, to jest w błędzie. Owszem, są w Chórze osoby z czterdziestoletnim stażem, ale są i tacy, którzy dopiero zaczynają swoja przygodę ze śpiewem.

Mężczyzn jest mniej, za to kobiet co nie miara i są to panie w różnym wieku. Soprany stanowią najliczniejszą grupę, alty, choć skromnie, bo tylko parę osób, dają radę, bo w sposób nietuzinkowy zagrzewa je do śpiewu Danuta – solistka. Basy i tenory, to mała grupa mężczyzn, ale kiedy już zaśpiewają razem, to mury drżą. Dlatego Chór kieruje zaproszenie szczególnie do mężczyzn, ale oczywiście także do kobiet. Warto przyjść do Chóru Antonianum, warto śpiewać i służyć Panu Bogu i ludziom.

W 2019 r., 9 marca Chór Antonianum wzniosłym śpiewem podkreśli 50-lecie parafii franciszkańskiej w Jaśle. Będzie to szczególny czas dla wszystkich, którym święci franciszkańscy towarzyszą w drodze do nieba, a najbardziej św. Antoni, pod wezwaniem którego jest franciszkańskie sanktuarium, gdzie posługują od lat ojcowie franciszkanie, i który patronuje Jasłu.

Warto też wspomnieć o dyrygencie chóru, bo to dzięki jego pracy, już ponad dziesięcioletniej, Chór Antonianum broni swojej nazwy, a osoby do niego należące mają poczucie jedności. Paweł jest ostoją swojej licznej rodziny. Dla żony i trzech córek jest wsparciem. Te wartości przekłada na swoją pracę, również podobnie odbierany jest w Chórze Antonianum jako dyrygent. Paweł mocno wierzy w to, że dzięki wspólnej pracy i zawierzeniu Panu Bogu, damy radę za parę lat świętować swoje pięćdziesięciolecie.

No więc skoro dyrygent jest mocno przekonany, że "Jesteśmy Piękni", tak jak w utworze Tryptyku Rzymskiego, część II. Piotra Pałki, który obecnie ćwiczymy, to tak samo i my – pisze Maria. – We wspólnocie siła. W taką wspólnotę wierzę i do takiej wspólnoty pragnę należeć. Zapraszam również Ciebie, który to czytasz. Mówię Ci, że warto. Przyjdź w najbliższy czwartek po Mszy wieczornej, około 18:45 do domu katechetycznego przy franciszkanach w Jaśle. Czekamy na Ciebie.

Maria Ostapińska

Franciszkanie – JasłoTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij