Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kakooge. Międzynarodowe konferencje

13.06.2019 Misyjny Sekretariat

Uganda Misje franciszkańskie | Sekretariat Misyjny

"Kilka lat temu pan Andrzej Rzepecki z Krakowa, wpadł na pomysł zwiększenia kontaktu pomiędzy krajami: Polską i Ugandą." - pisze o. Bogusław Dąbrowski, misjonarz z Kakooge.


W tym celu Fundacja innovAid wraz z firmą p. Andrzeja, VisionCube S.A. zainstalowała w naszych szkołach szybki Internet. Dobroczyńcy nie tylko podłączyli nam światłowód, ale również opłacają usługi internetowe. Sieć wykorzystujemy przede wszystkim do celów edukacyjnych, np. do nauczania elektroniki studentów szkoły zawodowej im. św. Jana Pawła II przez polskich nauczycieli z firmy TEM z Łodzi.

10 czerwca 2019 r. dzieci z Piątkowskiej  Szkoły Społecznej im.Wandy Błeńskiej miały możliwość porozmawiania z dziećmi ze szkoły św. Judy Tadeusza z Kakooge. Uczniowie podzielili się wzajemnie informacjami o historii i kulturze swoich krajów. Rozmawiały też o  obchodzeniu świąt, imienin, o tym co jedzą i jak w swoich ojczyznach spędzają wolny czas.

Warto przypomnieć, że w 2018 r. w pokazowej lekcji prowadzonej przez Internet w Kakooge, uczestniczyła Minister Rządu Polskiego Pani Beata Kempa.

o. Bogusław DąbrowskiTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij