Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kakooge. Nowy traktor dla Ekologicznej Farmy

06.08.2020 Misyjny Sekretariat

Uganda Misje franciszkańskie | Sekretariat Misyjny

Pragniemy podziękować wszystkim Dobrodziejom, którzy przyczynili się do zakupu traktora (model TT 65,  4 WD marki New Holland) za pomoc dla naszej misji - piszą do nas o. Bogusław Dąbrowski oraz o. Piotr Dabek, misjonarze z Kakooge.

Traktor  już służy do orania, karczowania korzeni w buszu, zwożenia drzewa na opał i naprawy dróg przy naszej misji. W najbliższej przyszłości planujemy też zagospodarować 20 hektarów ziemi na uprawy: kukurydzy, słodkich ziemniaków, orzeszków ziemnych, bananów i manioku.

Na zakup traktora z osprzętem udało się nam zebrać  kwotę 10.000 Euro (tj. = 11.000 USD) z MIVA Polska i 19.350 USD od różnych Dobrodziejów, głównie wspierających nas poprzez Sekretariat Misyjny w Krakowie i z „Mission for the Poor” z USA.

Z  zebranych pieniędzy zakupiliśmy:

Traktor                    = 20.000 USD
Pług                          = 3.500 USD
5 tonową przyczepę   = 6.500 USD
Transport                   =    350 USD

Razem                       =        30.350 USD

Wszystkim, którzy wsparli nas w zakupie nowego traktora, który będzie służył Ekologicznej Farmie w Kakooge, bardzo dziękujemy, zapewniając o naszej modlitewnej pamięci!

 

Odpowiedzialny za projekt: o. Bogusław Dąbrowski
Gwardian w Kakooge: o. Piotr DąbekTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij