Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kalwaria Pacławska. Modlitwa o trzeźwość

31.07.2017 kg .

Kalwaria Pacławska | Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej

Jak co roku Konferencja Episkopatu Polski zwraca się z prośbą o abstynencję i trzeźwość w miesiącu sierpniu. Odpowiadając na apel, kalwaryjskie sanktuarium podejmuje inicjatywę comiesięcznych Mszy Świętych o trzeźwość w rodzinie i trwanie w trzeźwości z prośbą o siłę w pokonywaniu zniewoleń.

Jak co roku Konferencja Episkopatu Polski zwraca się z prośbą o abstynencję i trzeźwość w miesiącu sierpniu. Apel o dar abstynencji kierujemy w sposób szczególny do małżonków i rodziców. Wspieranie współmałżonka oraz wychowanie dzieci dokonuje się najbardziej poprzez świadectwo życia i osobisty przykład. Dziękujemy tym rodzicom, którzy podejmują odważne zobowiązanie życia w abstynencji, aż wszystkie ich dzieci osiągną pełnoletność. To piękne świadectwo. Stawką w tej walce jest nie tylko dobre życie na ziemi, ale też życie wieczne naszych bliskich i całej wspólnoty narodowej. Tylko trzeźwe rodziny mogą być rodzinami szczęśliwymi, czyli takimi, w których każdy kocha każdego. Tysiące Polaków i ich rodzin cierpi przez alkohol. W Polsce wciąż wzrasta jego spożycie – podkreśla przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości bp Tadeusz Bronakowski.

Od 29 lat przybywają do Kalwarii Pacławskiej w pielgrzymce ci, którzy pragną żyć w trzeźwości oraz ci, którzy modlą się o trzeźwość dla swoich najbliższych.  Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej prowadzi również, od kilkudziesięciu lat, Księgę Abstynencką. Wielu, nie tylko młodych ludzi, ale także dorosłych – mężów, ojców, matek i żon, pragnie żyć w trzeźwości i podpisuje zobowiązanie na kilka miesięcy, rok czy kilka lat, a nawet na całe życie.

Aby pomóc im żyć w trzeźwości i wyjść naprzeciw rodzinom z problemem alkoholowym oraz odpowiadając na apel KEP, kalwaryjskie sanktuarium podejmuje inicjatywę comiesięcznych Mszy Świętych o trzeźwość w rodzinie i trwanie w trzeźwości z prośbą o siłę w pokonywaniu zniewoleń.

Spotkania odbywać się będą w każdą trzecią sobotę miesiąca i składać się będą z dwóch części: 1. Msza Święta o godz. 18:00 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej 2. spotkanie w Sali Fredry (klasztor), na które będą zapraszani specjaliści do spraw trzeźwości: psycholodzy, terapeuci, spikerzy AA.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 19 sierpnia 2017 r. Do wspólnej troski i modlitwy o trzeźwość zapraszają kustosze kalwaryjskiego sanktuarium.

oes  Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij