Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kalwaria Pacławska. Płyta na Jubileusz

08.08.2017 . kg

Kalwaria Pacławska | Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej

W 2018 r. Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej będzie obchodzić 350 lat od powstania tego słynącego cudami i łaskami, jedynego w swoim rodzaju pielgrzymkowego miejsca na Podkarpaciu. Między innymi z tej okazji franciszkanie z Kalwaryjskiego Wzgórza wydali płytę z tradycyjnymi pieśniami kalwaryjskimi. Album pt. „Matce Bożej Królowej Podkarpacia – 350 lat Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej”, jest wotum wdzięczności za nieustanną opiekę Matki Bożej w tym miejscu.

W słowie skierowanym do pielgrzymów, franciszkanie napisali: „Drogi Pielgrzymie! Płyta, którą oddajemy do Twoich rąk to dar wdzięczności za 350 lat istnienia Sanktuarium na Kalwaryjskim Wzgórzu i posługi Franciszkanów niosących Pokój i Dobro. Jest to także podziękowanie dla pielgrzymów, którzy niestrudzenie od ponad trzech wieków przybywają na Kalwarię Pacławską ze swoimi prośbami i uwielbieniem do Matki Bożej, Królowej Podkarpacia. Niech niniejszy album stanowi pomoc w pielęgnowaniu pieśni kalwaryjskich oraz stanie się źródłem duchowego pokrzepienia”.

Płyta zawiera tradycyjne, kalwaryjskie pieśni w opracowaniu prof. Jacka Targosza z Krakowa na chór mieszany. Wykonawcami są: Sanocki Chór Kameralny i Chór Kameralny PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku pod dyrekcją Elżbiety Przystasz. Pieśni przeplatane są także tekstami mówionymi zaczerpniętymi z „Przewodnika na Dróżkach w Kalwarji Pacławskiej” (1919 r.) z początku XX wieku w oryginalnym brzmieniu językowym z tamtych lat. Całość tworzy niezwykłe kalwaryjskie misterium. Każdy Pielgrzym, chociaż opuści Wzgórze Kalwaryjskie, dzięki tradycyjnym pieśniom, barwnym tekstom i modlitwom, będzie mógł nieustannie wracać na Jasną Górę Podkarpacia.

Płyta jest do nabycia już w czasie Wielkiego Odpustu (11-15 sierpnia 2017) w Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej, w promocyjnej, jubileuszowej cenie.

o. Edward StaniukiewiczTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij