Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kalwaria Pacławska. Rekolekcje biblijne „Uzdrowienie i cierpienie”

10.05.2019 . kg

Kalwaria Pacławska | Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej

Franciszkanie zapraszają na rekolekcje biblijne pt. „UZDROWIENIE I CIERPIENIE”, które odbędą się w dniach 05-07 lipca 2019 r. w Kalwarii Pacławskiej. Kolejny raz w kalwaryjskim sanktuarium będzie gościł znakomity biblista, ks. Jose Maniparambila z Indii. Już w ubiegłym roku ks. Jose miał przybyć do Kalwarii Pacławskiej, jednak z powodu powodzi w Indiach, nie mógł opuścić swojego kraju.

Rekolekcje skierowane są do osób dorosłych, które pragną zgłębić tajemnicę cierpienia i uzdrowienia poprzez słowo Boże. W obliczu ludzkiego bólu rodzi się wiele pytań do Boga: o źródło i sens cierpienia, możliwość uzdrowienia czy wolę Bożą w trudnych okolicznościach życia. Uczymy się od biblijnych świadków wiary przejść własny etap zmagania i przyjąć uleczenie. Ufamy, że ks. Jose, po raz kolejny, pomoże nam zanurzyć się w słowie Bożym i odnaleźć Boże odpowiedzi.

W programie rekolekcji będą liczne konferencje (tłumaczone na język polski), modlitwa i Eucharystia. Prosimy, by zabrać ze sobą swój egzemplarz Biblii oraz warto mieć swój notatnik na osobiste zapiski.

Ks. Jose Maniparambil jest profesorem biblistyki oraz znanym i cenionym rekolekcjonistą w wielu krajach świata. Jest katolickim kapłanem obrządku syromalabarskiego, którego korzenie sięgają św. Tomasza Apostoła. Jest siódmym z dziewięciorga rodzeństwa. W 25 roku życia 1989 r. w Diecezji Irinjalakuda otrzymał święcenia kapłańskie. Po 10 latach ukończył studia doktoranckie. Wyjątkowe zrozumienie Biblii ks. Jose pomaga słuchaczom zmieniać swoje życie w praktyce. Głosił również słowo Boże m.in. w Arabii Saudyjskiej – kraju, w którym jest zakaz prowadzenia jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej a jedyną obowiązującą religią jest Islam. Do tej pory napisał 45 książek w swoim ojczystym języku Malayalam, które są tłumaczone na inne języki świata.

Więcej szczegółów i formularze zapisu na stronie: kalwaria.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij