Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kalwaria Pacławska. Rekolekcje kapłańskie – „Kocham kapłaństwo!”

21.11.2019 . kg

Kalwaria Pacławska | Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej

W dniach 18-22 listopada 2019 r. 35 kapłanów z całej Polski wzięło udział w czterodniowych rekolekcjach kapłańskich z o. Wenantym Katarzyńcem przy Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej.

Rekolekcje kapłańskie w Kalwarii Pacławskie odbyły się w milczeniu i ciszy, a niecodzienna atmosfera tego miejsca sprzyjała oderwaniu od codzienności. Uczestników przez ten czas prowadził o. Edward Staniukiewicz OFMConv.

Tematem rekolekcji było zawołanie o. Wenantego Katarzyńca OFMConv „Kocham kapłaństwo!”. W tych dniach, w oparciu o temat przewodni, kapłani mieli okazję, aby pochylić się nad własnym kapłaństwem i pomyśleć nad jego rolą w swoich życiu i życiu tych, do których zostali posłani.

W rekolekcjach wzięli udział kapłani pochodzący niemal z całego kraju, m.in. z diecezji szczecińsko-kamińskiej, zielonogórsko-gorzowskiej, świdnickiej, gnieźnieńskiej, tarnowskiej, białostockiej, warszawsko-praskiej, rzeszowskiej, sosnowieckiej, przemyskiej, a nawet z diecezji lwowskiej.

Kolejny turnus rekolekcji kapłańskich z o. Wenantym Katarzyńcem w Kalwarii Pacławskiej odbędzie się w dniach 17-20 lutego 2020 r.

oesTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij