Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kalwaria Pacławska. Rekolekcje w milczeniu… z Ojcem Wenantym

10.03.2020 . kg

Kalwaria Pacławska | Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej

Minione dwa weekendy Wielkiego Postu (29.02-01.03 i 6-8.03.2020 r.) przebiegły w Kalwarii Pacławskiej pod kątem "Rekolekcji w milczeniu... z Ojcem Wenantym ". Łącznie w obu turnusach wzięło udział 61 osób.

"Weekend w milczeniu... Z Ojcem Wenantym" to przede wszystkim czas osobistego spotkania z Jezusem Eucharystycznym oraz ze słowem Bożym bez telefonów, laptopów czy tabletów. Uczestnicy rekolekcji mieli możliwość całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu z piątku na sobotę, czas "na pustyni" ze słowem Bożym, wspólną pielgrzymkę do kaplicy Matki Bożej Fatimskiej i do kaplicy "Ukrzyżowania" z rozważaniem tajemnic różańca świętego. Wysłuchali też kilku konferencji o życiu i drodze do świętości sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca, a w niedzielne przedpołudnie dzielili się świadectwami i osobistym doświadczeniem ze spotkania z o. Wenantym w swoim życiu.

Rekolektanci przyjechali na te szczególne dni z różnych stron Polski, m.in. z Krakowa, Lublina, Białegostoku, Warszawy, Cieszyna, Lubaczowa. Kolejne turnusy "Rekolekcji w milczeniu... z Ojcem Wenantym" zaplanowane są na jesień tego roku. Zapisy już trwają.

Informacje o rekolekcjach można uzyskać pod numerem telefonu: 532 076 902 (o. Edward Staniukiewicz).

oesTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij