Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kolęda w klasztorach franciszkańskich i losowanie patronów oraz sentencji na nowy rok

06.01.2020 Jan Maria Szewek

Tradycyjnie, w Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia) franciszkanie idą z wizytą duszpasterską do… siebie. Kolędują od pokoju do pokoju i razem modlą się o Boże błogosławieństwo dla siebie w Nowym Roku Pańskim. Na zakończenie losują sobie i swoim klasztorom patronów oraz złote myśli na najbliższe 12 miesięcy.

W Prowincjałacie w Krakowie wyższy przełożony o. Marian Gołąb dodatkowo losował patrona dla swojej jurysdykcji. Opiekunem i przewodnikiem krakowskiej prowincji franciszkanów został bł. Edmund Bojanowski, a mottem myśl Świętego: „Piękne słowa nie czynią nikogo świętym i sprawiedliwym, lecz życie cnotliwe uczyni Bogu przyjemnym”.

Gwardian klasztoru-prowincjałatu o. Paweł Gogola wylosował dla swojego konwentu bł. Bronisława Markiewicza. Domownikom w roku 2020 towarzyszyć będą słowa: „Zawsze będę miał oczy skierowane na Jezusa. Tam moje bogactwo, moja rozkosz, moja droga, moja mądrość, mój drogowskaz. Wszystko znajdę w Jezusie”.

Kolędę poprzedziła wspólna Liturgia Godzin (modlitwa brewiarzowa) w kaplicy klasztornej oraz poświęcenie kredy, kadzidła i wody.

Relację z Krakowa można było obejrzeć w głównym wydaniu „Wydarzeń” Polsatu o godz. 18.50.

jmsTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij