Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Koncert „Miłość ponad wszystko” - zapowiedź

13.04.2019 Jan Maria Szewek

W sobotę 13 kwietnia 2019 r. o godz. 20.00 w Bazylice Franciszkanów w Krakowie odbędzie się wyjątkowy koncert pod dyrekcją Piotra Pałki w wykonaniu chóru Voce Angeli i orkiestry – „Miłość ponad wszystko”. Koncert jest formą modlitwy przebłagalnej i wynagradzającej za zniewagi i profanacje Boga i Jego świętych spraw, jakie mają miejsce we współczesnym świecie.

Muzykę do utworu napisał krakowski kompozytor Piotr Pałka. Utwór składa się z siedmiu części, z czego pięć powstało do tekstów św. Siostry Faustyny, jeden tekst napisała michalitka s. Leonia Przybyło, jeden napisał też sam kompozytor.

Utwór po raz pierwszy został wykonany pięć lat temu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

„W dobie szerzących się aktów nienawiści, rosnących podziałów – tych państwowych i tych międzyludzkich – chcemy zrobić coś dobrego, wyśpiewać Bogu wdzięczność. Chcemy zwrócić uwagę na Miłość, która nie zawodzi i nie przemija. Na tę Miłość, której można zaufać. Tę, która jest ponad wszystko” – mówili wówczas twórcy.

jmsTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij