Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kowary. Bierzmowanie 2019

15.05.2019 . kg

Kowary | Parafia p.w. Imienia Najświętszej Maryi Panny i Klasztor franciszkanów

10 maja 2019 r., w kowarskiej świątyni, pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny, o. bp Edward Kawa udzielił młodzieży i starszym osobom, Sakramentu Bierzmowania. Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej przyjęło 106 kandydatów.

Cykl przygotowawczy trwał 2 lata, bez których kandydaci nie byliby gotowi na otrzymanie Ducha Świętego. Przygotowywali się kandydaci ze szkół podstawowych nr 1 i 3, oraz z Gimnazjum i kilka osób z liceum, oraz dorośli. Podczas spotkań grupowych dowiadywali się oni wielu nowych rzeczy i pogłębiali swoją wiarę, aby mogli godnie przystąpić do tak ważnego sakramentu. Bierzmowanie jest bardzo ważnym momentem w życiu każdego chrześcijanina. Określa się je również mianem pełnoletności duchowej.

Piątkowa ceremonia odbyła się zgodnie z oczekiwaniami. W towarzystwie Ojca Biskupa udało się młodzieży i starszym, dostąpić tak ważnego sakramentu i dopełnić łask otrzymanych przy chrzcie. 

W trakcie uroczystości także posługę ceremoniarza przyjęło dwóch lektorów: Kamil i Gracjan.

W oprawę muzyczna włączył się również chór parafialny Quo Vadis. Wszytko tworzyło wspaniałą atmosferę. Oczywiście, nic by się nie udało, gdyby nie wola i pomoc wszystkich ojców pracujących w kowarskiej parafii, o. Marka i o. Proboszcza, którzy trzymali pieczę nad całym przedsięwzięciem. Wszystko to spowodowało, że ów dzień był niezapomniany. Oprócz Kowarzan, a było ich 96 do sakramentu przystąpili kandydaci z Bukowca – 6 osób i z Karpnik – 4 osoby.

o. Jan CzarnikTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij