Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kowary. Jubileusz 25-lecia ślubów wieczystych o. Marka Sendora

06.12.2018 . kg

Kowary | Parafia p.w. Imienia Najświętszej Maryi Panny i Klasztor franciszkanów

W niedzielę, 2 grudnia 2018 r. franciszkańska parafia w Kowarach przeżywała jubileusz 25-lecia ślubów wieczystych naszego współbrata, o. Marka Sendora, który obecnie tam pracuje.

Mszy Świętej o godz. 10:30 przewodniczył o. Marek, a wraz z nim celebrował ją o. Jan Grzywna. gwardian i proboszcz, oraz o. Andrzej Zbroja. Na początku Jubilata przywitał o. Jan Grzywna, przypominając krótko życiorys oraz powtórny związek z tutejszą parafią. O. Marek po dwudziestu jeden latach powtórnie trafił do kowarskiej parafii.

Na uroczystości zgromadziła się licznie wspólnota parafialna. Jubileusz połączony był z chrztami z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Były też święcone opłatki, które będą roznoszone na terenie parafii z powodu rozpoczęcia adwentu. Zebrani dziękowali Panu Bogu za dar życia i powołania zakonnego Jubilata oraz prosili także o potrzebne dla niego łaski na dalsze lata posługi zakonnej i kapłańskiej.

Okolicznościowe kazanie wygłosił o. Jan Grzywna. O. Gwardian w swoim słowie podkreślił jak pięknym darem w życiu człowieka jest wybranie do służby Bożej. Czym się charakteryzują śluby, które w zakonie są składane, oraz jak ważne jest podjęcie daru i zadań płynących ślubów zakonnych. O. Gwardian wytłumaczył uczestnikom Mszy sens jubileuszu i to, że musimy o nie dbać, aby pamiętać o takich osobach.

Na zakończenie uroczystości przedstawiciele grup parafialnych składali Jubilatowi życzenia, wśród których nie zabrakło także podziękowań za dotychczasową posługę. Uroczystości uświetnił chór parafialny „Quo vadis”.

O. Marek w Kowarach jest wikariuszem parafii, prowadzi młodzież do bierzmowania, jest opiekunem chóru, spowiednikiem sióstr, prowadzi kręgi Domowego Kościoła oraz jest rekolekcjonistą.

o. Jan CzarnikTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij