Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kraków. 20 nowych specjalistów od franciszkanizmu

13.03.2019 . kg

ISF - Kraków | Instytut Studiów Franciszkańskich

W sobotę, 9 marca 2019 r. świadectwa ukończenia studiów podyplomowych z franciszkanizmu odebrało 20 absolwentów, wśród których znaleźli się kapłani, bracia i siostry zakonne oraz w zdecydowanej większości osoby świeckie.

Uroczyste wręczenie świadectw poprzedziła Msza Święta w intencji absolwentów i wykładowców odprawiona w Bazylice św. Franciszka z Asyżu w Krakowie. Eucharystii przewodniczył i wygłosił homilię ks. dr hab. Jan Dziedzic, prof. UPJPII, prodziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Następnie w Auli bł. Jakuba Strzemię miało miejsce wręczenie świadectw oraz poczęstunek dla przybyłych absolwentów oraz wykładowców.

Studia podyplomowe z franciszkanizmu dały słuchaczom możliwość zapoznania się z duchowością franciszkańską wraz z jej szerszym kontekstem. Program zawierał m.in. studium źródłowej literatury franciszkańskiej, historii ruchu franciszkańskiego, prezentację wybitniejszych jego przedstawicieli. Zajęcia miały charakter interdyscyplinarny. Podczas zajęć podejmowane były zagadnienia z duchowości, kultury, psychologii, dialogu czy ekoteologii.

Studia organizowane były we współpracy Ośrodka Studiów Franciszkańskich działającego na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz Instytutu Studiów Franciszkańskich.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości: isf.edu.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij