Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kraków. „Aby ludzie zawsze widzieli w was Nowonarodzonego”.

24.12.2016 Jan Maria Szewek

W Wigilię przełożeni prowincji i klasztorów trzech zakonów franciszkańskich z Krakowa spotkali się przy jednym stole, aby podzielić się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia. Tym razem w klasztorze Braci Mniejszych na Azorach.

Gospodarz wieczerzy – gwardian o. Klaudiusz Bartos OFM życzył wszystkim obecnym franciszkańskiej radości, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

„Aby ludzie, którzy z Wami się spotykają zawsze widzieli w was nowonarodzonego Jezusa Chrystusa” – winszował.

Na zakończenie franciszkańskiej wigilii prowincjałowie i gwardianie odśpiewali za Ojczyznę: „Podnieś rękę, Boże Dziecię, błogosław ojczyznę miłą. W dobrych radach, w dobrym bycie wspieraj jej siłę Swą siłą”.

Następne wspólne spotkanie odbędzie się w Wielką Sobotę 15 kwietnia w Klasztorze Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (franciszkanów) przy pl. Wszystkich Świętych 5 w Krakowie.

Przełożeni czterech prowincji i ośmiu klasztorów franciszkańskich trzech zakonów (Braci Mniejszych, Braci Mniejszych Konwentualnych i Braci Mniejszych Kapucynów) spotykają się razem w Krakowie przy wigilijnym i wielkanocnym stole od 1989 r.

jmsTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij