Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kraków. Dar kapłaństwa w obiektywie.

29.05.2016

Święcenia kapłańskie są chyba jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Trudno opisać głębię i intensywność emocji związanych z tym momentem, gdy Bóg spotyka się z człowiekiem w sposób tak intymny, że wyciska w nim pieczęć namaszczenia tej tak szczególnej posługi.

Są to chwile, do których powraca się przez całe życie, pomimo że trudno jest je zatrzymać, to pozostają w pamięci najgłębszych pokładów duszy człowieka. W trakcie długich i często żmudnych lat posługi kapłańskiej powraca zbawcza pamięć tego wydarzenia, trudnego do uchwycenia w kadrze obiektywu.

Dzięki uprzejmości Andrzeja Płachetki możemy pozostawić tegorocznym franciszkańskim neoprezbiterom, którzy przyjęli święcenia kapłańskie 28 maja 2016 r. w bazylice św. Franciszka w Krakowie, tę garść utrwalonych wspomnień, aby stały się one nie tylko okazją do powrotu do dych niezapomnianych chwil, ale także bodźcem do dalszego rozwoju na drodze ich posługi. 

red.

foto: Andrzej Płachetka
Fotografia bez granic
tel. 0048601097706
fotografiabezgranic.com
fotografiabezgranic@gmail.comTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij