Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kraków. Dzień św. Franciszka

01.10.2017 . kg

Fundacja | Brat Słońce

W niedzielę, 1 października 2017 r. przy placu przed Bazyliką Franciszkanów w Krakowie już po raz szósty odbędzie się Dzień św. Franciszka. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00 i potrwa do godziny 18:00. O 16:30 odbędzie się Msza Święta z intencją za dobrodziejów naszej franciszkańskiej Prowincji. W tym roku organizatorzy zapewniają dobrze spędzony czas w kresowych klimatach.

Wśród atrakcji warto zwrócić uwagę na projekcję filmu i wystawę ,,Podróż aż po kresy”, degustację lwowskich przysmaków oraz klariańskich łakoci, kramik misyjny i przegląd wielu innych inicjatyw franciszkańskich takich jak: akcje Fundacji Brat Słońce: Wolontariat dla Kresów oraz Cuda pod dachem, promocja kultu Męczenników z Pariacoto, Centrum Franciszkańskie San Damiano, Ośrodek Leczenia Uzależnień w Chęcinach, Poradnia psychoterapeutyczna, Sklep Fraternus, Instytut Studiów Franciszkańskich, Wydawnictwo Bratni Zew oraz Posłaniec św. Antoniego, a także inicjatyw zaprzyjaźnionych instytucji: Zespół Szkół Specjalnych im. Św. Franciszka, Sklep Dayenu oraz Skauci Europy.

W dodatku będzie można posłuchać pięknych, kresowych melodii w wykonaniu zespołu muzycznego ze Lwowa. Podczas wydarzenia odbędzie się również koncert zespołu Fioretti oraz franciszkańskich grup muzycznych z Legnicy i Głogówka. Nie zabraknie oczywiście zabaw i atrakcji dla najmłodszych.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego i radosnego świętowania imienin św. Franciszka z Asyżu.

Karolina Beluch

Koordynator Dnia św. Franciszka

Fundacja Brat SłońceTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij