Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kraków. Dzień św. Franciszka

13.10.2020 . kg

Fundacja | Brat Słońce

4 października 2020 r. pod hasłem: „Ekologia – od Franciszka do Franciszka” odbył się dziewiąty Dzień św. Franciszka. Przez całą niedzielę można było zdobyć sporą dawkę wiedzy ekologicznej, ale także po prostu dobrze się bawić. Zorganizowane zostały spotkania z działaczami ekologicznymi, różne stoiska franciszkańskie, stoisko Ekomałopolski, producentów kosmetyków naturalnych oraz wiele innych.

Odbyły się także warsztaty i konkursy dla młodszych i nieco starszych, gdzie można było dowiedzieć się m.in. co to jest ślad węglowy oraz jak w praktyce może wyglądać życie „Zero Waste”. Bardzo szeroki wachlarz warsztatów oraz dwie wystawy przygotował także zespół Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu.

Ciekawym elementem programu była także aukcja charytatywna na rzecz kampanii „Zasiej DOBRO w Ugandzie”, podczas której zostały wylicytowane przedmioty pochodzące wprost z tego kraju oraz książki z autografem wieloletniego misjonarza z Ugandy, o. Bogusława Dąbrowskiego. Całość ubogaciły koncerty zespołów Fioretti oraz Steeped.

 

Cieszymy się, że po raz dziewiąty z rzędu mogliśmy spędzić ten czas wspólnie na Placu Franciszkańskim!

Projekt współfinansowany był przy wsparciu Województwa Małopolskiego.

Dziękujemy wszystkim Partnerom oraz Patronom Medialnym i Honorowym wydarzenia.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij